Cesta do Zalakaros

Věnujeme se především motoristům a proto Vám popíšeme jak nejlépe se dostat autem do lázních Zalakaros.

Jsme si vědom toho, že benzin je drahý. Víme, že náklady cestování zvyšuje i dálniční známka. Jenže nedá se nic dělat, lázně k Vám nepřijedou...

Doporučujeme dvě trasy.
První trasa po dálnici je velice jednoduchá, příjemná a bezpečná. Můžete dojet až od hranic Slovenska do lázních Zalakaros po dálnici. V Rusovcích si vyberte dálnici M1, směr Budapešť. Před Budapešti najedete na okruh M0, projedete pár kilometrů a dostanete se na dálnici M7 a jedete až do odbočky Zalakomár. Od tud snadno najdete Zalakros.
Délka této trasy je 352 km a potrvá 3 hodiny a 14 minut. Pokud si ceníte dobré dálnice bez zácpy, v zímě čistou a téměř suchou dálnici vyberte si tuto variantu. Další informace o dálniční známce.

Druhá trasa je bez dálniční známky, ale vede přes různá města a osad. Rozhodně za volantem nezaspíte. Jinak trasa je pekná, ale v deštivem počasí, nebo v zímě vás může překvapit, ale stačí i kolona nákladáků a cesta se Vám velice prodlouží. Z Rusovcích si najeďte na silnici č. 150, směr Mosonmagyaróvár. Pokračujte na silnici č. 86, směr Szombathely-Csorna (toto město budete projíždět), jeďte až do místa, kde bude značená silnice č. 84, směr Sárvár-Balaton, dojeďte na místo, kde bude značená silnice č. 76 a za pár kilometrů si najeďte na silnici č. 75 a jeďte až do cíle.
Délka této trasy je sice jenom 210 km ale potrvá 3 hodiny a 40 minut. Naše rada zní: v zímě, obzvlášť za sněžení neriskujte. Stačí náklaďák, kteřý za sněžení nezvládne kopec nebo zatáčku, a vy zůstanete na silnici pokud nepřijede odtahovák. V Maďarsku sněží málokdy, ale v Západním Maďarsku pokud začne sněžit, dopravné podmínky se velice zhorší.

Našim cílem není Vás vystrašit, nybrž poskytnout korektní informace k tomu, aby Váš pobyt proběhl bezproblémů.
Čtěte ještě prosím článek o pár chystaných změn silničního provozu – obzvlášť o kontrolách po maďarských silnic a dálnic.

Níže vidíte první trasu a pod ní druhou.